İnstagram Reklam Almaya Başlıyor

Fotoğraf paylaşım platformu Instagram, kısa bir süre içinde reklam içeriğine yer vermeye başlayacak.

istanbul-teknik-servis-instagramDünya genelinde 150 milyonu aşan kullanıcısı bulunan Instagram, fotoğraf akışında reklamlara da yer verecek.

Sosyal ağ, bugün yayımladığı bir fotoğrafta, reklam içeriğinin neyebenzeyeceğine dair bir örnek sundu. Instagram tarafından hazırlanan reklam, fotoğraf akışında görmeye alıştığımız bir kare ve üzerinde ’Sponsored’ (sponsorlu) logosu içeriyor. Bu logoya tıklayacak kullanıcılar, reklam programı hakkında açıklayıcı bilgiye ulaşacak.

Instagram, kullanıcıların alışması için kendi hazırladığı reklamlarla bir ön hazırlık yapacak. Kullanıcılar, Instagram ve Facebook üzerinden reklamları gizleyebilecek ve eleştirilerini belirtebilecek. Instagram bu şekilde, kullanıcıların hoşuna gidecek reklamları artırmayı planlıyor.

‘PARASALLAŞMA’ AŞAMASINDA ÖNEMLİ ADIM

ABC News sitesinin verdiği bilgiye göre, Instagram ilk olarak Ben & Jerry’s, Burberry, General Electric, Levi’s ve Lexus gibi seçilmiş 10 markayla çalışacak.

Facebook tarafından Nisan 2012′de yaklaşık 1 milyar dolara satın alınanInstagram, böylece ilk kez reklam içeriğine yer vermeye başlayacak ve içeriğini paraya çevirmek konusunda önemli bir adım atacak.

Instagram, kullanıcıların paylaştığı fotoğraf ve videoların reklamlarda yer almayacağını not düştü.

İstanbul Teknik Servis