Vine Gelişmeye Devam Ediyor

Vine son bir yılda kazandığı yeni özelliklerle sadece 6 saniyelik videolar paylaşabildiğiniz bir platformdan çok daha kapsamlı bir sosyal ağ doğru evriliyor. Zira Instagram‘ın video özelliği duyurmasıyla birlikte önemli bir rakip kazanan Vine, artık videomesajlaşma özelliğine de sahip oldu.

Şirket bugün yaptığı duyuruda kullanıcıların birbirine videolar aracılığıyla doğrudan mesaj gönderebildiği “Vine Messages” (VM) özelliğini tanıttı. Vine’ın son sürüm Android ve iOS versiyonlarıyla birlikte kullanıcılara sunulan video mesajları, adından da anlaşılacağı üzere platformun bilindik videolarıyla arkadaşlarınıza mesaj gönderebilmenizi sağlıyor.

istanbul-teknik-servis-vine-2

 

Vine’a üye olsun olmasın cihazınızdaki adres defterinde bulunan tüm kişilere video ve metin mesajı gönderebilmenizi sağlayan yeni özellik, uygulamaya eklenen mesajlar özelliği altında kullanıcılara sunuluyor. Vine mesajları ile ister bire bir mesajlaşma isterseniz çoklu sohbet gerçekleştirebiliyorsunuz.

Mesajlaşma özelliğinde eğer kaç kişiyle bağlantı kurarsanız o sayıda sohbet ekranı oluşturuyor. Gelen mesaj bildirimleri ise “Arkadaşlar” ve “Diğer” sekmeleri altından kullanıcılara ulaştırılıyor. İsterseniz “Ayarlar” bölümünden takip etmediğiniz kişilerin video mesaj göndermesini engelleyebiliyorsunuz.

Vine mesajlarıyla bir yüz ifadesinden ilginç bir videoya kadar birçok şey göndermeniz mümkün. Dolayısıyla Vine’ın bu özelliğiyle daha da yaratıcı bir platform haline geleceğini söyleyebiliriz. Sohbet ekranlarını renk seçenekleriyle özelleştirebildiğiniz Vine mesajları aynı zamanda bas konuş özelliğine de sahip.

 

sosyal_medya_istanbul_teknik_servis