Twitter’a Yeni Özellik

Biz hala “Twitter açılacak mı, ne zaman açılacak?” tartışmaları yapaduralım Twitter kendini geliştirmeye ve yeni özellikler kazanmaya devam ediyor. Twitter şimdi de arama motorunda iyileştirme yaparak “tarih aralığındaki tweet’leri” arama özelliğini hayata geçirdi.

Arama motorunu sürekli geliştiren Twitter, şu zamana kadar bizi uğraştıran ve zaman kaybına yol açan tarihe göre tweet’leri arama ve bulma fonksiyonu iyileştirdi. Şimdiye kadar belli bir tarihten önce ve sonraki tweet’leri bulmak için manuel olarak ileri ve geri gitmek gerekiyordu. Ancak şimdi yeni gelen özellikle Gelişmiş Arama sayfasından bu işlem çok daha kolaylaşmış durumda.

Gelişmiş Arama sayfasına girdiğinizde tarihler bölümünden aramak istediğiniz tweet’leri başlangıç ve bitiş tarihine göre daraltabiliyorsunuz. Üstelik tarih kutusuna sizin de bir şey yazmanıza gerek kalmıyor; çıkan takvimden istediğiniz tarihleri işaretlemeniz yeterli.

Zamana Göre Tweet Arama Özelliği Geldi.

Zamana Göre Tweet Arama Özelliği Geldi.

Böylelikle Twitter’da tweet’leri tarih aralığına göre aratmak oldukça kolay hale gelmiş durumda. Bu özelliği kullanarak sadece birkaç saniye içinde örneğin markanız için yaptığınız bir kampanya sonrası hakkınızda konuşulanları bulabilir; kampanya öncesi dönemle karşılaştırabilirsiniz.

Twitter böylelikle iki tarih arasındaki konuşmaları daraltıp size sunarak aradığınıza daha kolay ulaşmanızı sağlayarak daha kullanıcı dostu ve kullanımı basit bir arama motoruna dönüşme yolunda emin adımlarla ilerlediğini kanıtlıyor.

 

sosyal_medya_istanbul_teknik_servis