Twitter, Facebook’un İzinde

Yılın başında yeni tasarımını devreye alan Twitter tasarımını baştan aşağı tekrar mı yeniliyor? haberinde yer aldığı gibi tasarımını tamamen yenilediğini blogundan paylaştı. Seçili kullanıcıların geçtiği yeni tasarımla ilgili paylaşılan bilgiler arasında birkaç hafta içerisinde tüm kulllanıcıların geçeceği bilgisi de yer alıyor.

istanbul-teknik-servis-twitter-tasarım

Twitter’a yeni üye olan kullanıcıların yeni tasarımla başlayacağı belirtilirken, akıllara yeni çeyrek raporu yaklaşan Twitter’ın üye sayısını artırmak için böyle bir yolu seçmiş olma ihtimali geliyor. Hatırlayacağınız üzere Twitter geçtğimiz çeyrekte üye sayısı artışında düşüklük nedeniyle tartışmalara neden olmuştu.

Daha önce sızan görüntelerden farklı olmayan Twitter’ın yeni tasarımında, profil sayfasındaki değişimleFacebook’a yaklaşmış. Görsel odakta profil sayfasında yaşanılan değişimde solda yer alan Kimi Takip Etmeli bölümü sağa alınarak adeta Facebook’un sağ reklam alanları da oluşturulmuş.

Yeni tasarımında Best Tweets,Pinned Tweet, Filtered Tweets özelliklerini de açıklayan Twitter profili inceleyen kullanıcılara daha fazla bilgi sunmayı hedefliyor. Best Tweets’te etkileşimi en yüksek tweetler daha büyük görünürken, Pinned Tweets kullanıcının seçtiği tweeti ön plana çıkarıyor. Filtered Tweets’te Twitter’ın şu an için bazı profilde kullandığı yanıtlanmış içerikler sekmesinin de yer aldığı kırılımlarla tweetler arası gezinme kolaylaşıyor.

 

sosyal_medya_istanbul_teknik_servis