Apple Store Zamlandı

Apple, uygulama mağazası App Store’daki uygulama ve içeriklerezam yapıyor. Fiyat artışından etkilenecek ülkelerse Türkiye,Hindistan, Endonezya, Avustralya ve Güney Afrika.

istanbul-teknik-servis-apple

Apple’ın kullanıcılarına gönderdiği bilgilendirme e-mailine göre bugünden itibaren, App Store’dan Avustralya doları, Hindistan rupisi, Endonezya rupiahı, Türk lirası ve Güney Afrika randı para birimlerinde alışveriş yapan kullanıcılar eskisine göre daha yüksek fiyatlar görecekler.

Apple, fiyatların ne kadar yükseldiğine dair bir detay paylaşmazken, zaten yeni yüklenen uygulamaların bir süredir 1 dolar ücretli uygulamaların 1,79 yerine 1,99 TL’den satışa sunulduğunu gözlemliyorduk. Fiyat artışının değişen kur fiyatları olduğu gönderilen e-postada ayrıca belirtiyor.

Bununla birlikte Apple, İsrail ve Yeni Zelanda’daki uygulama mağazaları için indirim yapacağını da açıklıyor. İsrail para birimi yeni shekel ve Yeni Zelanda doları cinsinden yapılan alışverişler eskisinden daha ucuz olacak.

Yani şu anda 1,79 TL fiyatla alabileceğiniz uygulama 24 saat sonra en az 1,99 TL’den ücretlendirilecek. Daha yüksek bir ücretlendirmenin olmayacağını tahmin ediyoruz.

sosyal_medya_istanbul_teknik_servis